تبلیغات
c60mohamadamini - کارگاه آموزش عمومی پنجشنبه 1395/9/11

بسم الله الرحمن الرحیم

پنج شنبه 12 آذر ماه 1395 جلسه  دوم از دوره سوم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60 نمایندگی سهروردی به استادی مسافرمحمد  و نگهبانی مسافر حسین  و دبیری مسافر سعید با دستور جلسه "چگونه شکر گزاری کنم0t  "راس ساعت 5  شروع به کار نمود.

هنگامی‌که آقای مهندس با تلاش و زحمت بسیار توانستند شربت اوتی را به سیستم دارویی کشور معرفی کنند باعث شد انقلاب بزرگی در درمان مواد مخدر رخ دهد

خلاصه سخنان استاد گرامی: 

همان‌طور که در جلسه توجیهی داروی اوتی به همگی ما توضیح داده‌شده، مواد تشکیل‌دهنده شربت اوتی آب، تریاک و الکل است. یعنی اگر به‌عنوان‌مثال 10 سی‌سی شربت اوتی در اختیار شما قرار می‌گیرد تشکیل‌شده از یک گرم تریاک، هفت سی‌سی آب و دو سی‌سی الکل که تولیدش طبق یک فرآیند خاص است و اگر بخواهم به زبان ساده‌تر بیان کنم این شربت همان تریاک است.

حال چه اتفاقی افتاد که شربت اوتی وارد سیستم درمان اعتیاد در کنگره شد؟ دوستانی که  در کنگره 60 با اپیوم سفر خود را انجام داده‌اند مشکلات آن روش را اطلاع دارند و بنده هم قسمتی از سفرم را با مصرف اپیوم انجام دادم و باید اذعان کنم که بسیار دشوار بود و من نتوانستم آن را به سرانجام برسانم. کسانی که با این روش به درمان رسیدند بسیار کار عظیمی کردند زیرا در زمان مصرف اپیوم مشکل بزرگی که خود بنده با آن روبرو بودم،عدم اندازه گیری دقیق مقدار و میزان مصرف بود و یا اینکه اپیومی که تهیه می‌کردم یک روز میزان مرفین آن بالابود و روز دیگر پایین و همین‌طور مشکلات فراوان دیگری که مصرف اپیوم داشت.

هنگامی‌که آقای مهندس با تلاش و زحمت بسیار توانستند شربت اوتی را به سیستم دارویی کشور معرفی کنند باعث شد انقلاب بزرگی در درمان مواد مخدر رخ دهد و بعدازآن بود که درمان به معنای واقعی صورت پذیرفت زیرا خود تریاک امکان دارد میزان آلکالوئیدهای آن متغیر باشد و به همین دلیل هم گفتم دوستانی که با اپیوم سفر کردند راه دشواری طی نمودند زیرا جهان‌بینی بالایی را روش درمان با اپیوم می‌طلبید که اگر دقت کنید کسانی که این راه را طی کردند از جهان‌بینی بالایی برخوردار هستند البته این به این معنی نیست که دیگران جهان‌بینی پایینی دارند بلکه منظور این است که با ورود شربت اوتی کیفیت درمان افزایش پیدا کرد و دیگر دشواری قبل را ندارد زیرا مسافر مشکل جسمی ندارد و می‌تواند همه انرژی خود را صرف یادگیری جهان‌بینی کند. همین‌طور کار کمک راهنما هم برای برنامه دادن به رهجو تسهیل می‌شود.

داروی اوتی را با مراجعه مسافر به کلینیک و ارائه نامه کمک راهنما به او با احترام تحویل می‌دهند و این خیلی متفاوت است بااینکه شخص بخواهد برای تهیه دارو به دنبال ساقی باشد و درگیر هزاران مشکل و گرفتاری شود و درنهایت نتواند سفر خود را انجام دهد و این‌ها همه دلایلی است برای اینکه ما شکر گذاری کنیم بابت وجود دارویی که بسیاری از مشکلات درمان اعتیاد را برطرف نمود.

حال چگونه باید شکرگزاری کنیم؟ در سفر اول روش شکر گذاری این است که مسافر برای تحویل دارو سروقت در کلینیک حضورداشته باشد و توجه کند که او به‌عنوان یکی از اعضای کنگره 60 باید بانظم خود الگویی باشد برای معرفی کنگره زیرا شخصی که در کنگره آموزش‌دیده از نقطه تحمل بالایی برخوردار است و دچار به‌هم‌ریختگی نمی‌شود و در عین رعایت ادب و احترام از حق خود نیز دفاع می‌کند. موضوع بعدی مصرف درست دارو است یعنی مسافر باید طبق برنامه کمک راهنما دارو را مصرف کند زیرا این برنامه بر اساس یک اصولی به مسافر ارائه می‌شود و نتیجه چندین سال آزمون‌وخطا، کتابی شده بنام پروتکل درمان که کمک راهنما طبق آن به رهجو برنامه می‌دهد و مسافر برای اینکه بتواند نتیجه مطلوب را حاصل کند باید مطیع فرمان راهنما باشد. این موارد را اگر رعایت کنیم می‌توانیم شکر گذار واقعی این داروی شفابخش باشیم. اما وظیفه یک سفر دومی در مقابل این دارویی که به‌وسیله آن به درمان رسیده است چیست؟ آیا فقط باید در اعلام سفر عنوان کند که با داروی شفابخش اوتی به درمان رسیده؟ سفر دومی برای شکر گذاری باید بعد از رهایی قوانین کنگره 60 را توجه و اجرا کند مانند اینکه بعد از رهایی در سه مرحله آزمایش دهد و نتیجه را ارائه کند. درست است که نتیجه آزمایش برای درمان اعتیاد سندیت ندارد اما اسنادی برای ارائه به کلینیک لازم است که ما بتوانیم ثابت کنیم که شربت شفابخش اوتی با شربت‌های مخرب موجود متفاوت است چراکه شربت‌هایی مانند متادون باعث مرگ خیلی از افراد شده و تخریبی وارد می‌کند که مواد مخدر وارد نمی‌کند. حال برای جلوگیری از این فاجعه وظیفه سفر دومی است که آزمایش‌های خود را انجام دهد و اثبات کند که می‌توان با داروی اوتی به درمان قطعی رسید و در هر زمان آمادگی دادن آزمایش را دارد. خدمت در بخش اوتی و دیگر بخش‌های کنگره 60 هم می‌تواند نشانه شکر گذاری یک سفر دومی باشد.

بزرگ‌ترین خیانت در کنگره 60 نادیده گرفتن حرمت‌های کنگره است مانند قرض دادن دارو و مسافر بداند اگر رعایت نکند قطعاً سودی نمی‌برد و به نتیجه نخواهد رسید زیرا حکم شفا آن میزانی است که کمک راهنما تجویز می‌کند و خارج از این چارچوب موجب می‌شود مسافر سفر خود را خراب کند. پس شکرگزار نعمت کنگره 60 باشیم و جهت حفظ نظام کنگره 60 برای استفاده آیندگان، قوانین را رعایت کنیم.

تشکر می‌کنم از مسئول مستقیم بخش اوتی جناب آقای عابدینی که در این مدت اعتماد کردند و مسئولیت این بخش را به بنده واگذار نمودند. تشکر می‌کنم از تمامی کسانی که در قسمت اوتی با بنده همکاری کردند.

در آخر هم باید به این نکته توجه کنیم که اگر ما شکرگزار نعمت‌هایی که در اختیارمان است نباشیم و تلاش نکنیم برای حفظ آن نعمت، یقیناً در آینده بهره آن نعمت را از دست می‌دهیم چراکه خداوند می‌فرماید اگر ناسپاسی کردی آن نعمت را از تو می‌گیرم.


 نویسنده: مسافر سعید توکلیان

عکس: وب نمایندگی سهروردی
طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی، 
برچسب ها: کنگره 60 درمان اعتیاد،  

تاریخ : شنبه 13 آذر 1395 | 11:35 ب.ظ | نویسنده : محمد امینی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • سحر دانلود